Skip to main content

MLP Care Başarı Hikayesi

Sektör: Sağlık

Hizmetlerimiz

MLP Care, Türkiye’nin en büyük özel sağlık hizmetleri grubu olarak, artan veri yönetimi ve iş süreçlerini optimize etme ihtiyaçlarını karşılamak için Eclit ile iş birliği yaparak IT altyapısını modernize etti. Eclit, bulut tabanlı altyapı desteği ve güvenlik yönetimi ile MLP Care’in operasyonel verimliliğini artırdı.

“ Eclit Yönetilen Bulut, işimizin dinamizmini artırarak bize daha fazla fırsat sunuyor. Altyapı yönetimi ve teknik detaylarla uğraşma zorunluluğunu ortadan kaldırarak işimize odaklanma özgürlüğü sağlıyor. İş yüklerimizi hızla ölçeklendirme yeteneği, iş büyüdükçe uyum sağlama kolaylığı sağlayarak gereksiz maliyetleri minimize ediyor. Ayrıca Eclit Yönetilen Bulut’un sağladığı güvenlikle verilerimizin her zaman korunduğunu bilmek, müşterilerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek onlara da güven vermemizi sağlıyor. ”

Gürkan Cağlıoğlu – CTO / MLP Care

Zorluklar

MLP Care, müşteri bilgilerini güvenli bir şekilde saklamak ve bu verilere hızlıca erişmek gibi kritik ihtiyaçlarla karşı karşıya kaldı. Ayrıca, iş süreçlerini daha verimli hale getirmek ve maliyetleri azaltmak hedefleniyordu. Bu doğrultuda, IT altyapısının yönetimi ve güvenliği konusunda güçlü bir çözüm ortağına ihtiyaç duyuldu.

Çözümler

Eclit, MLP Care’in ihtiyaçlarına uygun olarak bulut tabanlı altyapı kaynakları ve yönetim hizmeti sundu. Güvenlik açısından yüksek öneme sahip ortamların public ve private bulut seçenekleri ile kaynaklarını optimize ederek konumlandırılmasını sağladı. Kesintisiz hizmet sunulması için 7/24 izleme ve teknik destek hizmeti sunulurken, güvenlik yönetim platformu ile en son güvenlik teknolojileri ve teknikleri kullanıldı. Bu çözümler, MLP Care’in veri güvenliğini ve operasyonel verimliliğini artırdı.

Neden Eclit?

Eclit, yüksek performanslı ve kesintisiz hizmetleri, profesyonel ekip ile çalışmanın konforu, kaynak ve maliyet tasarrufu, oluşan sorunlara anlık müdahale ile sağlanan iş sürekliliği ve bilgi güvenliği prosedürlerine uyumluluk gibi nedenlerle tercih edildi. Eclit ile çalışmak, MLP Care’in IT altyapısını modernize etmek ve iş süreçlerini daha verimli hale getirmek için önemli bir adım oldu.