Skip to main content

Pozitif Gümrük Müşavirliği Başarı Hikayesi

Sektör: Lojistik

Hizmetlerimiz

Yenilenen iş süreçlerinde karşılaştığı zorluklar nedeniyle, IT alanında güvenilir bir çözüm ortağı arayışında olan Pozitif Gümrük Müşavirliği, sanal sunuculara geçiş projesinde Eclit’i tercih etti. Eclit, ihtiyaçlarına özel çözümler sunarak, Pozitif Gümrük Müşavirliği’nin verimliliğini ve güvenliğini artırdı.

“Eclit ile çalışmak, IT altyapımızı modernize etmek ve süreçlerimizi daha verimli hale getirmek için önemli bir adım oldu. Sanallaştırma ve bulut çözümleri sayesinde operasyonlarımızda kesintisiz ve güvenli hizmet sağlayabiliyoruz.”

Zorluklar

Pozitif Gümrük Müşavirliği, ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarına hizmet verirken, yasal zorunluluklar gereği geriye dönük 10 yıl bilgi ve belge saklamak zorundaydı. Son 10 yıl içerisinde işlemlerin elektronik ortama taşınmasıyla birlikte, bilgi işlem altyapısı ve program kullanımı büyük önem kazandı. Bu süreçte, lisanslama sorunları ve tüm programların tek sunucuda olması nedeniyle yaşanan problemler, IT altyapısını güvenilir ve esnek hale getirme ihtiyacını doğurdu. Ayrıca, bir terminalde sorun yaşandığında, tüm sistemlerin etkilenmesi, operasyonel verimliliği düşüren önemli bir engeldi.

Çözümler

Eclit, Pozitif Gümrük Müşavirliği’nin ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut fiziki sunucuları sanallaştırarak, her ticari program sunucusunu bağımsız hale getirdi. RAM ve disk kapasitesi sorunlarına çözüm sağlamak amacıyla, her sunucuya ihtiyaç duyduğu kadar kaynak tahsis edilerek, gerektiğinde ilave kaynak ekleme esnekliği sunuldu. Ayrıca, internet altyapısında senkron yapıya geçilerek, daha güvenli ve kesintisiz bir bağlantı sağlandı. Eclit’in hızlı ve etkili müşteri desteği, Pozitif Gümrük Müşavirliği’nin operasyonel verimliliğini artırdı ve herhangi bir sorun yaşandığında hızlı çözümler sunulmasını sağladı. Bu çözümler, Pozitif Gümrük Müşavirliği’nin IT altyapısını modernize ederek, süreçlerini daha verimli hale getirdi ve bilgi güvenliğini sağladı.

Neden Eclit?

2015 yılında başlayan iş birliğimiz, her geçen gün profesyonelliği artarak büyüyen kocaman bir Eclit ile ilerlemeye devam ediyor. Bu iş birliğinin devam etmesinin başlıca nedenleri için şu maddeleri sıralayabiliriz: 7/24 uzman desteği ve kesintisiz hizmet, profesyonel ekip ile çalışmanın konforu, kaynak ve maliyet tasarrufu, oluşan sorunlara anlık müdahale sayesinde sağlanan iş sürekliliği, bilgi güvenliği prosedürlerine uyumluluk ve verilerimizin güvenliği. Eclit ile çalışmak, IT altyapımızı modernize etmek ve süreçlerimizi daha verimli hale getirmek için önemli bir adım oldu.