Skip to main content

Logo Yazılım Başarı Hikayesi

Sektör: Yazılım

Türkiye’nin en büyük halka açık yazılım kuruluşu ve en değerli bilişim markalarından biri olan Logo Yazılım, bulut bilişim tarafında Eclit ile işbirliği yaparak müşterilerine kesintisiz ve yüksek performanslı hizmet sunmayı başardı. Eclit, Logo Yazılım’ın mikro servis dönüşümünü ve veri depolama süreçlerini optimize ederek, operasyonel verimliliğini artırdı.

Etiam vel mi nisi. Nunc vulputate ligula sed dictum convallis. Nam nisl mauris, pharetra sed tellus nec, consequat porttitor nunc. Maecenas mattis felis justo, non sagittis tellus aliquam a.

“Eclit ile işbirliğimiz, teknolojik altyapımızı modernize etme ve iş süreçlerimizi daha verimli hale getirme konusunda büyük bir adım oldu. Kesintisiz ve yüksek performanslı hizmetleri sayesinde müşterilerimize hızlı ve güvenilir çözümler sunabiliyoruz.”

Zorluklar

Logo Yazılım, 2015 yılından itibaren Application PaaS kavramına yatırım yaparak mikro servis dönüşümünü gerçekleştirmeye çalıştı. Ancak Türkiye’deki veri merkezlerinde bekledikleri hizmet anlayışını bulamama ve KVKK gereklilikleri nedeniyle, veri depolama ve altyapı süreçlerinde önemli zorluklarla karşılaştı. eLogo’nun e-fatura sisteminde, Elasticsearch ve MongoDB kullanımı sırasında kesintisiz ve yüksek performanslı hizmet sunmak için uzmanlık gereksinimleri doğdu. Ayrıca, verilerin düzenli yedeklenmesi ve ölçeklenebilir bir yapıya sahip olması da büyük bir ihtiyaç haline geldi.

Çözümler

Eclit, Logo Yazılım’ın bu zorluklarını çözmek için DBaaS (Database as a Service) ve yönetilen bulut hizmetleri çözümleri sundu. Bu çözümler, her ticari program sunucusunu bağımsız hale getirerek, RAM ve disk kapasitesi sorunlarına çözüm sağladı ve gerektiğinde ilave kaynak ekleme esnekliği sundu. Eclit’in sunduğu MongoDB ve Elasticsearch çözümleri, verilerin kesintisiz bir şekilde yedeklenmesini ve yüksek performansla çalışmasını sağladı. Ayrıca, Eclit’in proaktif destek ekibi, Logo Yazılım’ın operasyonel süreçlerinde kesintisiz ve güvenilir hizmet sunarak, müşteri memnuniyetini artırdı.

Neden Eclit?

2015 yılında başlayan iş birliğimiz, her geçen gün profesyonelliği artarak büyüyen kocaman bir Eclit ile ilerlemeye devam ediyor. Bu iş birliğinin devam etmesinin başlıca nedenleri için şu maddeleri sıralayabiliriz: 7/24 uzman desteği ve kesintisiz hizmet, profesyonel ekip ile çalışmanın konforu, kaynak ve maliyet tasarrufu, oluşan sorunlara anlık müdahale sayesinde sağlanan iş sürekliliği, bilgi güvenliği prosedürlerine uyumluluk ve verilerimizin güvenliği. Eclit ile çalışmak, IT altyapımızı modernize etmek ve süreçlerimizi daha verimli hale getirmek için önemli bir adım oldu.