Skip to main content

INVEON Başarı Hikayesi

Sektör: E-Ticaret

Perakende ve tüketici ürünleri firmalarına kurumsal dijital ticaret çözümleri sunan Inveon, özellikle e-ticarete taleplerin arttığı dönemlerde Eclit’ten aldığı altyapı desteği sayesinde müşterilerine kesintisiz çözümler sunuyor. Eclit, Inveon’un veri merkezi operasyonlarını optimize ederek, yüksek performanslı ve kesintisiz hizmet sunmalarını sağladı.

“Eclit ile beraber çalışmamız sonucunda da bu süreyi çok rahatlıkla yüzde 100 seviyesine kadar çıkarabiliyoruz. Bunun kritikliği e-ticaretin doğasından geliyor. Çünkü e-ticarette her dakikanın bile önemi var. Burada bize sunulan esnek ve yüksek performanslı çözümlerle birlikte, müşterinin satın almasını 7×24 güvenle yapabildiği bir deneyim sağlıyoruz. Ayrıca güvenlik konusunda Eclit tüm sertifikasyonlarını tamamlamış bir şirket. Bu da hem bize hem de müşterilerimize ayrı bir güven sağlıyor.”

Cudi Ünal – CTO / INVEON

Zorluklar

Inveon, e-ticaret operasyonlarında müşteri bilgilerini güvenli bir şekilde saklamak ve bu verilere hızlıca erişmek gibi kritik ihtiyaçlarla karşı karşıya kaldı. Özellikle kampanya dönemlerinde artan trafik nedeniyle, esnek ve ölçeklenebilir altyapı çözümlerine ihtiyaç duyuluyordu. Ayrıca, iş sürekliliğini sağlamak ve veri güvenliğini artırmak önemli zorluklar arasında yer aldı.

Çözümler

Eclit, Inveon’un veri merkezi hizmetleri için ideal bir çözüm ortağı oldu. Eclit, yüksek performanslı bulut çözümleri, güvenlik yönetimi ve felaket kurtarma merkezi hizmetleri ile Inveon’un tüm e-ticaret altyapısını güvenli ve kesintisiz bir şekilde yönetti. Eclit’in esnek kaynak tahsis edebilme yeteneği sayesinde, Inveon kampanya dönemlerinde artan trafik taleplerini sorunsuz bir şekilde karşılayabildi. Ayrıca, Eclit’in sağladığı konteyner ve konteyner orkestrasyon teknolojileri, Inveon’un mikro servis tabanlı uygulamalarını daha verimli bir şekilde yönetmesine olanak tanıdı.

Neden Eclit?

Eclit, yüksek performanslı ve kesintisiz hizmetleri, profesyonel ekip ile çalışmanın konforu, kaynak ve maliyet tasarrufu, oluşan sorunlara anlık müdahale ile sağlanan iş sürekliliği ve bilgi güvenliği prosedürlerine uyumluluk gibi nedenlerle tercih edildi. Eclit ile çalışmak, Inveon’un dijital ticaret altyapısını modernize etmek ve müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için önemli bir adım oldu.