Skip to main content

Mikro Yazılım Başarı Hikayesi

Sektör: Yazılım

Yenilenen iş süreçlerinde operasyonel BT desteği için güvenilir bir iş ortağı arayan Mikro Yazılım’ın yolu Eclit ile kesişti. Eclit, Mikro Yazılım’ın sürdürülebilirlik ve yedeklilik ihtiyaçlarını karşılayarak, kesintisiz ve yüksek performanslı hizmet sunmalarını sağladı.

“Eclit ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, teknolojik altyapımızı modernize etmek ve müşteri deneyimimizi iyileştirmek adına önemli bir adımdı. Kesintisiz ve yüksek performanslı hizmetleri sayesinde operasyonlarımızı güvenle sürdürebiliyoruz.”

Zorluklar

Mikro Yazılım, 2020 yılıyla birlikte başlayan Code Refactoring çalışmalarını altyapı mimarilerine de entegre etmeye karar verdi. Bu süreçte, yazılımsal ve donanımsal seviyede yedekli bir mimari kurma ihtiyacı ortaya çıktı. Mikro Yazılım’ın merkez sistem odasının güvenli ve hızlı erişimi, veri işleme ve yedekleme süreçlerinin optimize edilmesi ve felaket kurtarma merkezi oluşturulması gibi önemli zorluklar vardı.

Çözümler

Eclit, Mikro Yazılım’ın merkez sistem odasını Eclit Cloud’un Türkiye’deki Tier-3 veri merkezlerine direkt eriştirdi. Bu sayede, tüm veriler hızlı ve güvenli bir şekilde Eclit Cloud’a gönderildi. Eclit’in sunduğu All Flash Storage teknolojisi, Mikro Yazılım’ın verilerini yüksek hızda işlemelerini ve yedeklemelerini sağladı. Ayrıca, Eclit ile birlikte gerçekleştirilen Felaket Kurtarma Merkezi çalışması, Mikro Yazılım’ın kriz anlarına hazırlıklı olmasını ve kesintisiz hizmet sunmasını mümkün kıldı. Eclit’in proaktif desteği, Mikro Yazılım’ın DevOps kültürü içerisinde yeni adımları güvenle atmasına yardımcı oldu.

Neden Eclit?

Eclit ile olan iş birliğimiz, sürdürülebilirlik ve yedeklilik konularında en iyi çözüm ortağı olduğunu kanıtladı. 7/24 uzman desteği ve kesintisiz hizmet sunmaları, profesyonel ekip ile çalışmanın konforu, kaynak ve maliyet tasarrufu, oluşan sorunlara anlık müdahale sayesinde sağlanan iş sürekliliği, bilgi güvenliği prosedürlerine uyumluluk ve verilerimizin güvenliği gibi birçok sebeple Eclit’i tercih ettik. Eclit ile çalışmak, IT altyapımızı modernize etmek ve müşteri deneyimimizi iyileştirmek için önemli bir adım oldu.