Skip to main content

Koalay Başarı Hikayesi

Sektör: Sigortacılık

Sigortacılık sektörünün genç ve dinamik şirketlerinden Koalay, artan iş yükü ve talepleri Eclit’in altyapı desteği sayesinde sorunsuzca karşılıyor. Eclit, Koalay’ın veri merkezi operasyonlarını optimize ederek, yüksek performanslı ve kesintisiz hizmet sunmalarını sağladı.

“Eclit ile çalışmak, altyapımızı modernize etmek ve müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmak için önemli bir adımdı. Yüksek performanslı hizmetleri sayesinde operasyonlarımızda güvenle ilerleyebiliyoruz.”

Zorluklar

Koalay, 2016 yılında CTO olarak katılan Şahin Utar ile birlikte sistemlerinin daha fazla kaynak gerektirdiği bir döneme girdi. Yirmiden fazla sigorta şirketi ile entegrasyonlar ve platform geliştirmeleri, müşteri ve iş ortaklarının uçtan uca sigorta teklifleri verebilmesini sağladı. Artan iş yükü ve online üretilen poliçe sayısının yüzlerce kat artması, altyapı ve kaynak ihtiyaçlarını önemli ölçüde artırdı. Ayrıca, ölçeklenebilirlik ve dinamik kaynak lokasyonu sağlama gereksinimi de büyük bir zorluktu.

Çözümler

Eclit, Koalay’ın altyapı ve barındırma hizmetleri için ideal bir çözüm ortağı oldu. Eclit’in Türkiye’deki Tier-3 veri merkezlerinde barındırılan bulut çözümleri, Koalay’ın B2C ve B2B2C platformlarının uygulama sunucuları, API sunucuları ve veritabanlarının güvenliğini ve yedekliliğini sağladı. Eclit’in hızlı disk yapısı ve yedekleme özellikleri, büyüyen verilerin hızlı işlenmesini ve yedeklenmesini mümkün kıldı. Ayrıca, felaket kurtarma merkezi çalışmaları ile kriz anlarına hazırlıklı olmalarını sağladı. Eclit’in sunduğu yardım masası ve yerinde destek hizmetleri, Koalay’ın BT ekibi ile entegrasyon sağlayarak, operasyonel verimliliği artırdı ve kesintisiz hizmet sunmalarına yardımcı oldu.

Neden Eclit?

Eclit, yüksek performanslı ve kesintisiz hizmetleri, profesyonel ekip ile çalışmanın konforu, kaynak ve maliyet tasarrufu, oluşan sorunlara anlık müdahale ile sağlanan iş sürekliliği ve bilgi güvenliği prosedürlerine uyumluluk gibi nedenlerle tercih edildi. Eclit ile çalışmak, Koalay’ın IT altyapısını modernize etmek ve müşteri deneyimini iyileştirmek için önemli bir adım oldu. Eclit’in çalışma etiği, şeffaflığı, rasyonelliği ve müşteri odaklı yaklaşımı, Koalay’ın operasyonel süreçlerinde önemli bir yer tuttu.